Strefa Kultury w Katowicach

Posted by

Jeśli ktoś nie był w Katowicach w ciągu ostatnich paru lat, może poczuć się zaskoczony pozytywnymi zmianami jakie zaszły w samym centrum. Powstały tu trzy nowe obiekty – Muzeum Śląskie, siedziba NOSPR i MCK, które wraz ze Spodkiem utworzyły Strefę Kultury – miejsce wielu wydarzeń, koncertów, imprez, ale i po prostu miejsce warte zobaczenia, jeśli jesteśmy w Katowicach. Budynki przypadną do gustu miłośnikom nowoczesnej architektury, chyba każdy z nich może poszczycić się jakąś nagrodą czy wyróżnieniem, ale i turystom, którzy po prostu chcą pospacerować i odpocząć w dobrze zaprojektowanej przestrzeni miejskiej.

Na Muzeum Ślaskie zaadaptowano teren po dawnej kopalni Katowice. Spora część ekspozycji znajduje się pod ziemią, a wieża kopalnianego szybu została zaadaptowana na punkt widokowy. Warto odwiedzić to miejsce po zmroku – podświetlone, przezroczyste bryły robią wtedy spore wrażenie. Nie każdy lubi zwiedzanie muzeów, ale szczerze polecam wystawę „Górny Śląsk na przestrzeni dziejów”, jest naprawdę ciekawie przygotowana. Siedzibę NOSPR warto obejrzeć zarówno z zewnątrz, jak i od środka, nawet jeśli nie wybieramy się na koncert. Całość z pewnością zrobi spore wrażenie zarówno na miłośnikach muzyki, jak i architektury. Z kolei dach MCK, czyli Międzynarodowego Centrum Kongresowego, został zmieniony w zielony taras, środkiem którego możemy pospacerować oglądając Katowice z nieco innej niż zazwyczaj perspektywy.

GPS: 50.263589, 19.032266

Dodała:

Anna Bańczyk

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply