Studzienka Jankowicka

Posted by

Studzienka Jankowicka to miejsce sakralne z ołtarzem ku czci Matki Najświętszej, grobem księdza Walentego, źródłem wody uzdrawiającej i grotą pustelnika oraz 2 mniejsze groty: św. Barbary – patronki górników i tzw. grota bezrobotnych. W obrębie sanktuarium znajduje się także 14 stacji Drogi Krzyżowej, drewniany krzyż oraz ławki dla wiernych. Historia Studzienki Jankowickiej nawiązuje do wydarzeń historycznych opartych na podaniach ludowych dotyczących wojen husyckich i historii ks. Walentego zabitego przez Husytów w 1433 r.    Dojazd drogą asfaltową niezbyt szeroką, ale kamper czy przyczepa dojadą spokojnie. Z udogodnień jedynie woda ze źródełka i toytoy. Duża łąka na której można biwakować do woli. W okresie letnim każdego 13 miesiąca o godzinie 20.00 odbywa się tam msza. Dużo ścieżek rowerowych. Niedaleko drewniany kościółek Bożego Ciała w Jankowicach Rybnickich z 1670 roku.

GPS: 50.035622,18.536435

Nawiguj: https://goo.gl/maps/9LFaTWb7JZx

Dodała: Ania Darek Grosman

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Bardzo fajne miejsce do wyciszenia, zadumy, odpoczynku od zgiełku. na łące/parkingu można biwakować, rozpalić ognisko/grylla, dojazd asfaltowy bez przeszkód dojedzie camper/przyczepa, miejsca na ponad 40 pojazdów. co chwila ktoś przyjeżdża/odjeżdża autem/rowerem/pieszo. polecam na nocleg w trasie

Leave a Reply