Sturovo

Posted by

Sturovo, miasto w południowej Słowacji nad Dunajem. W czasach austro-węgierskich nazywało się Parkany. Tu rozegrała się decydująca bitwa w 1683 roku sprzymierzonej koalicji z Turkami. W mieście jest pomnik i ulica poświęcona Janowi III Sobieskiemu. Miasto posiada wiele atrakcji, największą jest położenie nad Dunajem na wylocie w kierunku zakoli Dunaju i Gór Wyszechradzkich. Ze Sturova roztacza się panorama na Esztergom i słynną bazylikę. Port rzeczny oferuje rejsy statkami i wodolotami do Wyszechradu, Szentendre i Budapesztu, są też krótkie rejsy w kierunku zakoli Dunaju. W mieście jest jedna z najlepszych pływalni na Słowacji.

GPS: 47.799641 18.724766

Nawiguj: https://goo.gl/maps/xvx4ENkNT4snHEi99

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply