Szprotawa

Posted by

Szprotawa, woj. Lubuskie. Stare, opuszczone radzieckie lotnisko w Szprotawie całkiem nieźle nadaje się na biwak. My wykorzystaliśmy do tego celu jeden z hangarów rozkładając w środku namiot – hangary są szczelne, nie wieje, nie kapie, czyste. Auto można zostawić przed nimi, a do niektórych nawet wjechać ;). Jedyna rada aby ulokować się w którymś z dalszych od głównej drogi, bo w pewnym momencie do jednego z pierwszych przyjechała pewna para w wiadomym celu.
A w wolnym czasie można pozwiedzać okolice – pas startowy, wieża kontroli lotów, bunkry – jak się zagada do właściciela jednej z firmy można nawet zajrzeć do schronów na głowice atomowe (niewykorzystywane, ale na prywatnym terenie). Ja miałem niestety czas jedynie na pobieżne przejrzenie zasobów lotniska bo zajechaliśmy tam na noc, a rano mieliśmy ciekawsze miejscówki do zeksplorowania.

GPS: 51.55674, 15.59369

Dodał: Krzysztof Kulik

Zobacz na pełnej mapie Szprotawa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply