Teatr Muzyczny Capitol

Posted by

Teatr Muzyczny Capitol, to według nas jedna z najlepszych placówek kulturalnych we Wrocławiu. Mieści się on przy ulicy Piłsudskiego 67 i ma w swoim repertuarze zarówno spektakle dla widzów dorosłych i dla dzieci. Teatr oferuje musicalową klasykę oraz nowoczesne spektakle muzyczne. Teatr Capitol uznawany jest za jeden z najlepszych teatrów muzycznych w Polsce, a jego poziom doceniany jest także w Europie. Topowe spektakle, które systematycznie wracają na scenę to Mistrz i Małgorzata, Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami, Hair, Trzej muszkieterowie, Liżę twoje serce, Nine, Czarnoksiężnik z Krainy Oz i Ja, Piotr Rieviere…

Historia tego miejsca sięga okresu przed II wojną światową, kiedy to tym miejscu powstał jeden z największych w ówczesnych Niemczech kinoteatr Capitol. Po wojnie zniszczony budynek teatru został częściowo odbudowany i zaczęła tu działać Operetka Dolnośląska, potem Teatr Muzyczny, Operetka Wrocławska, Teatr Muzyczny – Operetka Wrocławska, aż w końcu po 2000 roku Teatr Muzyczny Capitol. Teatr jest jednostką kulturalną Samorządu Miasta Wrocławia. Warto też dodać, że od 2006 Teatr Muzyczny „Capitol” jest producentem Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

GPS: 51.10083, 17.02994

Nawiguj: https://goo.gl/maps/oQLxGKdrg9FJQZPt9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply