Trójkąt Trzech Cesarzy

Posted by

Trójkąt Trzech Cesarzy (Drei Kaiser Ecke), woj. śląskie. Obecnie na granicy Mysłowic, Sosnowca i Jaworzna. Kiedyś przebiegała tu granica między Prusami, Austrią i Rosją. Podziały niestety widać do dzisiaj… Od strony Sosnowca wiata i obelisk. Zwiedzanie bezpłatne.

Przed I wojną światową Trójkąt ściągał turystów z całej Europy – ówczesne źródła szacowały, że tygodniowo miejsce to odwiedzało od 3 do 6 (lub 8) tysięcy turystów. Po rzece pływały wycieczkowe stateczki, turystów przyciągała też wieża po stronie niemieckiej. Obecnie do ówczesnych liczb nieco brakuje, ale widać starania żeby miejsce znowu stało się atrakcyjne (wiata, miejsce na ognisko, okoliczne ścieżki rowerowe).

Możemy zostawić samochód przy głównej drodze i przespacerować się do Trójkąta ścieżką wytyczoną po wale nad Białą Przemszą – jakieś 800 metrów, ale możemy też podjechać prawie do samego celu. Bez problemu można by tu też przenocować, choć  miejsce wydaje się być dość popularne, może także imprezowo…

Więcej informacji na stronach
https://pl.wikipedia.org/wiki/Trójkąt_Trzech_Cesarzy
https://www.slaskie.travel/…/37…/1011/trojkat-trzech-cesarzy
http://www.trojkattrzechcesarzy.pl/

GPS: 50.22981, 19.15748

Nawiguj: https://goo.gl/maps/dK8hMNmezyC2

Dodał: Marcin Lubojański , Anna Bańczyk

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Najlepiej dojść od strony Mysłowic, od strony Sosnowca nie polecam, droga długa i ciężko znaleźć jakiś drogowskaz, skończy się jedynie na błądzeniu.

Leave a Reply