Twierdza Geraki

Posted by

Położona obok miasteczka o tej samej nazwie. W samym 
miasteczku dużo zabytkowych kościółków, a ponieważ nie dotarła tam jeszcze masowa turystyka, można spokojnie zjeść obiad w knajpce za ok 15€ za 2 osoby. A i Frapee za 1€ uda się wypić.
Twierdza-miasto nie jest tak spektakularna jak sławna Mistra i 
Monemvasia, mimo to warto ją zobaczyć. Niedawno otwarta dla turystów, ma tę zaletę, że zwiedzajac ją, byliśmy praktycznie sami. Spotkaliśmy tylko żółwia. Starsza greczynka tłumaczyła nam, że wzniósł ją książę Villehardouin, ten sam, do którego należały Mistra i Monemvasia. Pani w kasie twierdziła, że to bajka i budowę rozpoczął frankoński baron Jean de Nivelet.
Zbudowana na górze Parnon, w 1256 roku, jest naprawdę piękna. W kilku kościółkach piękne zachowanue freski. Polecam każdemu, kto lubi pozwiedzać. 
Na miejscu nic się nie da kupić, nawet wody. W punkcie informacyjnym: bardzo ciekawa prezentacja mulitmedialna, niestety tylko grecki.
Czas zwiedzania: 3 godz krokiem emeryckim
Parking: bezpłatny
Wstęp: bezpłatny 
Różnica wzniesień: 82m
Czynne: 9-19
Stan na maj 2018

GPS

  • 36.99603, 22.72487

Nawiguj: https://goo.gl/maps/dGBpavHw4GN2

dodał: Marej Jurek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply