Twierdza Komarno

Posted by

Twierdza Komarno to największy system fortyfikacji w Europie Środkowej położony strategicznie u zbiegu rzek Vah i Dunaj. Obecnie twierdza leży po słowackiej i węgierskiej stronie Dunaju. Prezentuję część słowacką większą i obronnie bardziej istotną. Stara Twierdza powstała w połowie 16 wieku na miejscu średniowiecznego zamku. Twierdza miała pięć bastei wybudowano ją dla obrony przeciw Turkom. W połowie 17 wieku rozbudowano umocnienia o Nową Twierdzę z siedmioma bastionami. W 1683 roku oparła się oblężeniu tureckiemu. Pod koniec 18 wieku trzęsienie ziemi uszkodziło znacząco obiekt. Ponownie przywrócono jej obronność podczas wojen napoleońskich. W dziewiętnastym wieku mogło tam stacjonować 200 tys żołnierzy. Regulamin zwiedzania wisi na jedynej prowadzącej do twierdzy bramie, zwiedzanie tylko z przewodnikiem trasa około 5 km, w zależności od zainteresowania. Przed twierdzą duży darmowy parking. Zabytek na liście Dziedzictwa Kultury UNESCO.

GPS: 47.7547, 18.13395

Nawiguj: https://goo.gl/maps/GzRmJUd4nJWFmATe6

Dodał: Krzysztof Kulpiński

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply