Ústa pravdy – Národní památník odposlechu

Posted by

W Czechach, W zalanych kamieniołomach granitu niedaleko miasteczka Lipnice nad Sázavou grupa młodych kamieniarzy pod kierunkiem Radomíra Dvořáka wyrzeźbiła trzy, prawie trzy metrowe płaskorzeźby przedstawiające gigantyczne ucho, usta i oczy, instalacje te powstały jako symbol szpiegowania w dawnych reżimach. Usta Prawdy powstały jako drugie 7 września 2006 roku.

Rzeźby rozproszone są w różnych miejscach Wokół miasteczka, ale można je wszystkie zobaczyć w czasie kilkugodzinnego spaceru połączonego ze zwiedzaniem samego miasta. Dobrym punktem wypadowym może być miejsce biwakowe nad jednym z zalanych wyrobisk – https://grupabiwakowa.pl/jeziorko-w-lipnice-nad-sazavou, z którego rozpoczyna się szlak znakowany.

Doprowadzi nas on do pierwszej rzeźby Ust Prawdy, potem w następnym wyrobisku zobaczymy Ucho Bretschneidera. Następnie szlak sprowadzi nas do miasteczka Lipnice nad Sázavou, gdzie możemy podziwiać potężną warownie, wracając z powrotem, trochę okrężną trasą dojdziemy do rzeźby Golden Eyes i wrócimy z powrotem na miejsce biwakowe.

Zobacz Ucho Bretschneiderahttps://grupabiwakowa.pl/ucho-bretschneidera-narodni-pamatnik-odposlechu/

Zobacz też Golden Eyes – https://grupabiwakowa.pl/golden-eyes-narodni-pamatnik-odposlechu/

GPS: 49.61938, 15.40769

Nawiguj: https://goo.gl/maps/3NytycVpaLkAn3cJ9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply