Uvac

Posted by

Serbia, Uvac. Przepiękne miejsce i rezerwat sępów płowych. Spiętrzone wody jeziora zalały kanion tworząc niesamowity krajobraz. Biwakować można praktycznie wszędzie, na mapie zaznaczyłem miejsce najbliżej tarasu widokowego. Obok, od gospodarza można kupić za grosze pyszne sery. Sępy udało nam się zobaczyć na skałach koło zapory. Miejsce w które zamierzamy wrócić na dłużej. Można wynająć też stateczek i popływać na dole. Dojazd dość długi szutrami, camperowcy muszą jechać ostrożnie.

GPS: 43.36333, 19.96435

Dodał: Irek Jozwik

Zobacz na pełnej mapie Uvac

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Sierpień 2020. Miejsce w sezonie raczej nie jest dostępne dla namiotów, bo jest tu parking dla przyjeżdżających na platformę widokową. Można ewentualnie porozmawiać z gospodarzem, żeby na swoim terenie pozwolił, ale na dziko nie ma miejsc. W pobliżu (jakieś 15 km) jest fajne pole namiotowe u Slavicy, pod nazwą Ledena Pecina, 43°20’10.9″N 19°59’16.1″E

Leave a Reply