Valanidorrachi

Posted by

1. 39°12’24.3″N 20°30’19.4″E

2. Valanidorrachi

3. Grecja

4. gruntowy parking bez udogodnień

5. Nad piękną skalistą zatoką, bar w zatoczce, plaża prysznic.

6. twarda ziemia

7. dojazd asfaltem, lecz dość skomplikowany – załączam zdjęcie dojazdu

8. dla wszystkich pojazdów

9. dla kilku pojazdów

10. Pojemniki na śmieci, bar

11. nie widziałem by ktoś palił ognisko. grille tak.

12. opał w lasku, tylko tam, prawie wszystko jest kolczaste i włókniste

13. można rozbić namiot.

14.w dzień dość dużo Greków na plaży. wieczorem jadą do domu. Bywa brudno, ale jest rada.

15. piękne okoliczności przyrody, czysta woda, skała na środku zatoki, z której można skakać do wody. Wieczorem, na plaży, można korzystać z prysznica, z niby zimną wodą.

5-6 km. Nekromanteio- wyrocznia i antyczne wejście do Tartaru. 25 km. na północ śliczne miasto Parga z ruinami twierdzy,i knajpkami wzdłuż promenady. 36 km. na południe Nikopolis – Miasto założone przez Oktawiana po pokonaniu Antoniusza. Praweza. po drodze tam, w 39°05’59.8″N 20°38’59.7″E , po lewej, jest tłocznia pysznej oliwy „Zalogo”. Można zapukać do pana i kupić nieco taniej niż w sklepach w okolicy.

16. internet 3G/LTE

17. byłem w wakacje 2014, 2016, 2018

Dobre miejsce, jednak z pewnymi ograniczeniami.

Kiedy w dzień, w 20 minut, na oczach Greków, uzbrojeni w worki, rękawiczki i saperkę wyczyściliśmy okolicę ze śmieci i wyschłych odchodów. na czas naszego pobytu, przestali śmiecić.

Grecy za wszelką cenę starają się tam zaparkować pod oliwkami, w cieniu. Jeden mały namiot w głębi nie będzie ich denerwował, lecz jeśli to duży namiot, trzeba to brać pod uwagę. My sypialiśmy w hamakach rozwieszonych między oliwkami, które rano zwijaliśmy. Tam przyjeżdżają ciągle ci sami, okoliczni Grecy. Po paru dniach już się pozdrawialiśmy z parkującymi koło nas.

GPS 39.20675, 20.50538

Nawiguj: https://goo.gl/maps/avjQeve8AA49tj9t5

dodał: Radosław Kulczak

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowaWszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply