Velipoja

Posted by

Albania – Velipoja
(Tak, wiem, że jest już dodana miejscówka obok Velipoja, ale ta nasza jest dostępna dla każdego typu auta – oprócz camperów czy przyczep).
Na południe od Velipoja, w stronę Shengjini ciągnie się piaszczysta, szeroka plaża. Jednak aby dojechać tam z samego kurortu, trzeba się cofnąć do charakterystycznego skrzyżowania za miejscowością Gomsiqe. Tam, jadąc od strony Velipoja należy skręcić w prawo. Droga ciągnie się wzdłuż kolejnych wiosek, mija się też parę sklepów (latem zwykle czynnych do późna). Należy jechać do końca asfaltowej szosy. Następnie droga staje się piaszczysta, ale jest jeszcze dość ubita. Po kilkuset metrach należy skręcić w drogę prowadzącą do plaży (przy drodze tej znajdują się zabudowania. UWAGA: Google maps jej nie ma!). Po dojechaniu do plaży można zaparkować auto (terenówki mogą wjechać na plażę). My rozbijaliśmy się bliżej morza, nieopodal szałasów postawionych przez rybaków. W miejscu tym nocowaliśmy 3 razy – dwa razy w 2017 roku oraz raz w 2016. Jedynym mankamentem tego miejsca jest spora ilość śmieci, komary (atakujące tylko wieczorem) oraz świnie, które upodobały sobie wszczynanie awantur o 5 rano tuż obok naszego namiotu. Jednak jeśli przymknie się oko na te kwestie, to miejsce to naprawdę może zauroczyć. Łagodne wejście do morza, brak tłumów, piasek, cudowne zachody słońca oraz możliwość licznych spacerów (np. do wydmy oddzielającej okolice Velipoja od okolic Shengjini).

GPS: 41.85161, 19.48461

Dodała: Olka Zagórska-Chabros

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply