Vennesla

Posted by

Vennesla, Norwegia w pobliżu Kristiansand. Parking na końcu drogi, dalej szlaban. Nie ma niestety WC (chociaż wydaje mi się, że stał „toi toi”, ale było to 2,5 roku temu, to mogę się mylić) Podjazd krętą drogą asfaltowa pod górę. Od ostatniego domu krótki kawałek szutrowy. Nie wiem jak z przyczepą po krętej uliczce ale wprawny kierowca pewnie da radę.
Miejsce to poznałam dzięki szwagierce, która mieszka w promieniu max kilometra. Norwegowie w zasadzie grzybów nie znają. Owszem widzą, że rosną ale nie zbierają. Tylko nieliczni, często dzięki Polakom, odważają się ich skosztować. Podczas naszego półgodzinnego spaceru spotkaliśmy rodzinę 2+2+babcia. Babcia zbierała o dziwo grzyby. Ale zbierała jedynie kurki, bo tego nauczyła ją kiedyś jakaś Polka. Pani była bardzo zaciekawiona, co mamy w siatkach. Udzieliliśmy jej krótkiego wyjaśnienia co można zbierać, a czego lepiej nie. Lasy południowej Norwegii ale i przybrzeżne skałki są pełne „czerwoniaków”, prawdziwków i podgrzybków. Polski turysta na przełomie sierpnia i września z głodu nie zginie.

GPS: 58.22345, 7.94423

Dodała: Małgorzata Wilczyńska

Zobacz na pełnej mapie Vennesla

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply