Wabasso Campground

Współrzędne GPS:
52.766167, -117.994472
Kraj / województwo:
Kanada
Opisz camping:
Teren campingu nie jest ogrodzony, dlatego też trzeba uważać na dzikie zwierzęta. Zostawianie pożywienia lub naczyń w namiocie jest zabronione i karane. Parcele są wystarczająco duże na duży namiot lub dwa oraz na duży samochód. Każda parcela ma swój stół z ławami oraz miejsce na ognisko i grilla. Na terenie campingu nie ma pryszniców. Camping przeznaczony jest głównie na namioty i małe campery. Parcele dla camperów mają podłączenie do prądu i znajdują się w innej części campingu niż parcele na namioty.
Przybliżona cena za kampera i 2 osoby (to nie jest oficjalny cennik i ceny mogą być nieaktualne):
$21.50 - $27.40 (dolarów kanadyjskich)
Jakość GSM:
$7 za drewno na opał za jeden dzień pobytu (ilość nielimitowana)
Inne udogodnienia:
Zamykane, metalowe pojemniki na żywność. Prąd w toalecie, w wiatach i przy stanowiskach dla camperów.
Camping:
Sezonowy
Rodzaj campingu:
Dla ludzi ceniących ciszę i spokój
Telefon:
Camping znajduje się w Jasper National Park w prowincji Alberta, bezpośrednio nad rzeką Athabasca River. Położony jest w lesie, dookoła roztacza się piękny widok na Góry Skaliste i górską rzekę. Do najbliższej miejscowości Jasper jest ok. 18 km. Polecam go ludziom ceniącym spokój, kontakt z naturą i chcącym uciec od cywilizacji. W pobliżu campingu jest dużo atrakcji turystycznych (wodospady, jeziora, kaniony, lodowce) i wiele górskich szlaków. Okolice campingu wspaniale nadają się do uprawiania górskiej turystyki rowerowej (dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych). Na terenie campingu nie ma wi-fi. Można wspaniale odpocząć od Internetu i telefonów.
e-mail:
Camping jest czynny w okresie od 1 maja do 6 października. Ja byłam na początku czerwca br. Temperatura w nocy spadała do 0 stopni Celsjusza.
Strona www:
www.pc.gc.ca
Dodał:
Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply