Wąwóz Aradena, Kreta

Posted by

Jeden z wielu wąwozów na Krecie. Spośród innych wyróżnia go most kratownicowy przewieszony pomiędzy brzegami. Most powstał w latach 70′ a do tego czasu mieszkańcy wioski Aradena leżącej po drugiej stronie wąwozu musieli pokonywać żmudny szlak aby dotrzeć na wybrzeże do Chora Sfakion.
Wioska jest niewielka, znajdziemy tutaj tradycyjną grecką tawernę, zabytkowy kościółek św. Mikołaja. Z wioski prowadzi szlak na dno wąwozu (różnica wysokości około 190 metrów). Ale największą atrakcją, która dostarcza wielu emocji jest sam przejazd samochodem przez most.

GPS: 35.222907, 24.060941

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Rb9tkpn1Cwq

Dodała: Aleksandra Ola

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply