Wąwóz Myśliborski

Posted by

Parking przy Wąwozie Myśliborskim w miejscowości Myślibórz. Postój jest za symboliczną opłatą, ale warto, bo miejsce dopieszczone. Czyściutko, miejsca na ognisko, wiatka i czysta toaleta (sławojka nie śmierdząca) z uzupełnianym papierem toaletowym. Miejsce administrowane przez sołectwo opłata za dobę: motocykl 2 zł, osobówka 5 zł. bus 10 zł. Opłaty zbiera gość, który tam rano przychodzi. Obchodzi cały teren, sprząta a nawet wyciera drewniane ławy i stoły. Opłaty zbierane raczej w sezonie i w weekendy, ale teren tak zadbany, że z przyjemnością zapłaciliśmy 10 zł. Dobrze mieć kliny poziomujące, bo parking lekko pochyły i ciężko się wypoziomować. Dobre miejsce do spaceru po Wąwozie Myśliborskim, można sobie zrobić fajną trasę okrężną. Wokół wioski też sporo szlaków i ścieżek po wygasłych wulkanach. Latem w pobliżu działa letni bar.

GPS: 51.02365, 16.11518

Dodał: Irek Jozwik

Aktualizacja Anna Witkowska-Łebek

1. GPS: 51.023598, 16.115479
2. Nazwa miejsca: Myśliborz k.Jawora, Park Krajoobrazowy Chełmy, Wąwozy Myśliborskie
3. Kraj: Polska, woj. dolnośląskie
4. Rodzaj miejsca: parking, miejsce wypoczynkowe
5. Okolica: las, łąka górska
6. Rodzaj nawierzchni miejsca: Utwardzony parking na terenie parku krajobrazowego
7. Dojazd drogą: asfalt
8. Dla pojazdów: wszystkich
9. Ilość miejsca: duży parking, lekko skośny, miejsc płaskich kilka
10. Infrastruktura: kosze na śmieci, zadaszona wiata, ławy bez zadaszenia, oficjalne miejsca na ogniska, brak toalety i wody
11. Ognisko: możliwość rozpalenia
12. Opał: trzeba zebrać z okolicy lub przywieźć ze sobą
13. Możliwość rozbicia namiotu: miejsce jest, ale na granicy parku krajoobrazowego
14. Niedogodności i zakazy: parking płatny w godzinach 9-18, potem można stać bezpłatnie, koło 8 przyszedł pracownik, zupełnie nie reagował
15. Inne zalety: węzeł szlaków turystycznych, między innymi do bazaltowych Organów Myśliborskich
16. Zasięg i internet: nie pamiętam
17. Data pobytu: lipiec 2019

Zobacz na pełnej mapie Wąwóz Myśliborski

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Byłem tam w sierpniu 2019 przez 3 dni. Nikt nie zbierał opłat. Toaleta – typu sławojka jest, ale ukryta za domkiem, w którym sprzedawano chyba kiedyś pamiątki… dziś zamkniętym i w lekkiej ruinie. Wąwóz Myśliborski – wspaniały. Trzeba zarezerwować ze trzy godziny na niespieszny spacer.

Leave a Reply