Wąwóz Saklikent

Posted by

Współrzędne GPS:
36.4735912081456, 29.403746330273766
Kraj / województwo:
Turcja
Opis atrakcji:

Jedna z najpiękniejszych atrakcji Turcji! Wąwóz ciągnący się na 18 km i głęboki na 300 metrów co czyni go jednym z największych na świecie. Widoki i formacje skalne zapierają dech w piersiach. Odcinek dostępny do przejścia ma 4 km i kończy się na wodospadzie. Należy go pokonać w butach do wody, gdyż cały szlak przechodzi się w wodzie. W miesiącach letnich wody powinno być max. do pasa i to główne na samym początku, gdzie lodowatą wodą zaczyna się szlak, potem jest płaściutko. W innych miesiącach potrafi być więcej wody. Temperatura na miejscu jest bardzo przyjemna i można uciec od tureckich upałów. Przejście całą długość szlaku jest możliwe, ale już z profesjonalnym sprzętem.
Przed wąwozem dużo knajpek.
Więc jeśli kiedyś marzył wam się szlak The Narrows z Parku Narodowego Zion w USA, to ten jest bardzo podobny, a nawet lepszy!
Koszt za os. 23 lir (2023)

dodał: Busem podróże małe i duże

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply