Werona

Posted by

Werona – Włochy. Przez Portoni della Bra, bramę stanowiącą kiedyś cześć murów miejskich i dochodzimy do Piazza Bra -największego i centralnego placu w mieście gdzie wznosi się trzecia do wielkości na świecie Arena – antyczny amfiteatr wzniesiony w I w. naszej ery Zewnętrzna część areny zawaliła się podczas trzęsienia ziemi w 1183r ale to co pozostało i tak przedstawia się imponująco. Do dziś wystawiane są tam opery i koncerty. Kolejna atrakcja Werony znajduje się na Via Capella 23 – Cassa di Julietta XIII wieczny dom w którym mieszkała Szekspirowska bohaterka Julia. Legendarny balkon dobudowano przed II wojną światową. Na dziedzińcu znajduje się wykonany z brązu posąg Julii Legenda mówi, że dotknięcie prawej piersi Julii przynosi szczęście w miłości. Zaledwie kilkadziesiąt kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się Piazza delle Erbe zabudowany średniowiecznymi budynkami Pomiędzy nimi codziennie odbywa się targ warzywno-owocowy. Tuż obok fontanna Madonna Verona, zbudowana jest z fragmentów term z czasów cesarstwa Rzymskiego. Widoczne za nią malowidła na Casa Mozanti ponoć najlepiej oglądać po zmroku gdy są oświetlone. Piazza dei Signori często nazywany jest sercem Werony.Wokół znajduje się wiele zabytkowych budynków, wieża Torre dei Lamberti oraz pomnik Dantego. Największym Kościołem w mieście jest kościół Anastazji wybudowany w latach 1290 – 1481
Wewnątrz tej wspaniałej budowli na uwagę zasługują min. Kropielnica z 1495r, dzieło Gabriela Caliari przedstawiająca garbusa postać która już w starożytnych czasach wzbudzała przesądne reakcje. Mówi się, że dotknięcie jego garba przynosi szczęście.

GPS:

  • 45.43896, 10.9933

Dodał:

Adam Jeziorski

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply