Werrabrücke Creuzburg

Posted by

Współrzędne GPS:
51.049356401704394, 10.252020116751082
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Most Werra w Creuzburgu w zachodniej Turyngii został zbudowany w 1223 roku i jest najstarszym zachowanym mostem z kamienia naturalnego we wschodnich krajach związkowych. Kamienny most łukowy rozciąga się nad rzeką Werra i ma długość 86 metrów. Most z kamienia naturalnego został naprawiony w latach 1992 i 1993 za około dwa miliony marek.

Most o długości 86 m wykonany jest z kamienia naturalnego i ma siedem półkolistych łuków. We wschodniej części opiera się na skalnej mierzei w rzece. Jako materiałów budowlanych używano żółtego piaskowca i wapienia z lokalnych kamieniołomów. Sześć kamiennych filarów po stronie górnego biegu rzeki wzmocniono lodołamaczami w kształcie klina , po stronie dolnej filary są zaokrąglone półkolem. Trzy środkowe filary mają półkoliste ambony ewakuacyjne po stronach górnego i dolnego biegu. Tylko cztery filary są na stałe w wodzie.

dodał: Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply