White Sands – okolica

Posted by

Darmowe miejsce biwakowe w Nowym Meksyku. Teren wojskowy ale bez problemu można się rozbić za free (co w USA nie jest takie oczywiste). Z drogi nr 70 kierujemy się po znakach na „lornetkę 61” Z wygód jedynie pobliskie jezioro, ale niestety jak tam byłem w zeszłym tygodniu to coś nie tak było z wodą w jeziorze – zakaz kąpieli i lekki smrodek zalatywał (ale to ponoć chwilowe). Z tego też powodu ostatecznie rozbiłem się na niedalekim polu campingowym w Olivier Lee State Park (10$ od site’a). Pierwotny plan zakładał spanie na White Sands, gdzie niestety przeprowadzali próby rakietowe w nocy i biwakowanie było zabronione tej nocy.

Jakby się ktoś wybierał w tą część USA z namiotem to najlepszy jest najtańszy iglo. Żadnej szpilki nie ma szans wbić. Trzeba stawiać bez i wkładać do środka ciężkie kamienie od których niestety bardzo łatwo przedziurawić namiot.

GPS: 32.80728, -106.12229

Zobacz na pełnej mapie White Sands – okolica

Dodał: Marcin Lubojański

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply