Widno – jezioro Fiszewo

Posted by

Podczas wycieczki drezynami wypatrzyliśmy to miejsce. Ciekawe, że przygotowany teren pod biwakowanie a prawie w ogóle nieużywane. Stoją dwie spore wiatki, miejsce na ognisko, huśtawki dla dzieci, mała plaża, śmietniki i nawet toi-toi. Dojazd szutrową drogą ale w miarę równą. Byłem tam później z przyczepą i bez problemowo. Z kilka razy dziennie przejedzie po pobliskich torach szynobus. Po zeszłorocznej wichurze posprzątali i teraz są z dwie pokaźne sterty drzewa na ognisko. Prądu brak, woda w jeziorze (Jezioro Fiszewo)

Widno – przysiółek wsi Skwierawy w Polsce, położony w województwie pomorskim, w powiecie bytowskim, w gminie Studzienice, na Pojezierzu Bytowskim.

GPS: 54.10723, 17.71476

Dodał: Arkadiusz Witczak

Zobacz na pełnej mapie Widno – jezioro Fiszewo

 

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

 1. Odwiedziłem to miejsce z rodziną 15-20 lipiec 2020, pole namiotowe położone w zacisznym miejscu z dala od zabudowań, cisza i spokój i oczywiście natura.
  Miejsca dużo, jest toi-toi, śmietniki, huśtawki, mała plaża, pomost, możliwość popływania rowerkiem wodnym czy kajakiem, dwie wiaty z zadaszeniem i miejsce na ognisko.
  Co do dojazdu to GPS kierował mnie od innej strony przez lasy i niestety musiałem zawrócić, polecam drogę przez Skwierawy, tą drogą (droga szutrowa) dojedziemy nawet większym autem.
  W pobliżu tory, wyglądają na nie używane, przez 5 dni mojego pobytu w tym miejscu nic nimi nie jechało.
  W sąsiedztwie lasy pełne grzybów i jagód, polecam spacer.
  W czasie naszego pobytu na początku była tylko jedna ekipa busem, później dwie noce byliśmy całkiem sami, natomiast w sobotę i niedzielę dużo ludzi z sąsiednich miejscowości na odpoczynek i zbieranie jagód i grzybów.
  Miejsce piękne ma swój urok, dla ludzi ceniących sobie spokój i ciszę.
  Polecam odwiedzić to miejsce.

Leave a Reply