Widokowa trasa przez Góry Przeklęte

Posted by
No votes yet.
Please wait...

Albania, widokowa trasa przez Góry Przeklęte. Trasa w całości przejezdna tylko dla 4X4, ale od Rrapshë do Tamarë niedawno położono nowiutki asfalt i zrobiono wiele parkingów na których można biwakować i rozkoszować się widokami ze szklanych platform widokowych. Wszystkie pojazdy mogą pojechać dalej szutrem, przynajmniej do miejsca biwakowego, które prezentuję. Najdalej chyba do wioski Kisha Selce, potem już trasa tylko dla terenówek, którą można dojechać do Czarnogóry. Cała trasa wciśnięta jest po między wysokie góry i nie łatwo tu znaleźć miejsce na biwak. My zabiwakowaliśmy na wypłaszczeniu, na którym kiedyś były jakieś zabudowania, teraz pozostały tylko ruinki. Po rozbiciu biwaku zrobiło się bardzo wietrznie i zimno, więc te ruinki uratowały nam biwak, bo było gdzie się schronić z ogniskiem. Jak się nazajutrz okazało, kawałek dalej też było sporo fajnych miejsc na biwak nad potokiem.

GPS: 42.48271, 19.58277

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Vw2EhPonNEH2

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz mieć dostęp do pełnej mapy ze wszystkimi miejscami na świecie? Przeczytaj opis grupy – https://grupabiwakowa.pl/opis-grupy-biwakowej/ i dodaj swoje trzy miejsca w grupie biwakowej na FB https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply