Wieża widokowa „Bagno Ławki”

Posted by

GPS 53.299797, 22.604840

Wieża widokowa „Bagno Ławki” znajduje się w Biebrzańskim Parku Narodowym. Wieża jest położona przy tzw. Carskiej Drodze – Łosiostradzie. Bardzo często można tu spotkać łosie, gdyż ten teren to ich ostoja (przypominają o tym nawet znaki przy drodze np. „W zderzeniu z łosiem jesteś bez szans”, „Uważaj! łoś wybiega nagle” czy „Dziękujemy za ŁOŚtrożną jazdę”). Widoki z wieży to przede wszystkim otwarty teren bagienny, szerokie rozlewiska rzeki Biebrzy. Jeśli ktoś będzie miał to szczęście to z wieży może uda się dostrzec klępę czy łosia 🙂 BPN to torfowiska, różnorodna roślinność wodna i bagienna. Każdego roku w sierpniu lub wrześniu organizowane są tu „Biebrzańskie Sianokosy”, czyli mistrzostwa w koszeniu bagiennych łąk. Dlatego, że są to podmokłe łąki istnieje możliwość koszenia tylko za pomocą tradycyjnych kos. W bagiennych łąkach można spotkać ptaki takie jak dubelt, kszyk, rycyk, wodniczka, bataliony.

Jadąc dalej Carską Droga ok 1 km można wejść na kładkę: Ścieżka „Długa Luka”. Znajduje się ona prawie na środku największego obszaru torfowisk niskich doliny Biebrzy. Kładka prowadzi w głąb otwartych turzycowisk na ok 400 m. Powierzchnia bagiennych turzycowisk (Bagno Ławki) sięga ok 10 000 ha!

Na przeciwko wieży jest MOR – Bagno Ławki, Green Velo.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/7VNKGmZVfnWFSwk69

Dodała: Monika Pokornicka

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply