Wieża widokowa na LUŻ vel LAUSCHE

Posted by

Współrzędne GPS:
50.84908556323004, 14.646899780199735
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Luż (Lausche) 793m.n.p.m to najwyższy szczyt w Górach Łużyckich, leży na granicy czesko-niemieckiej i wchodzi w skład Korony Sudetów. Na Lużu znajduje się przepiękny punkt widokowy na ruinach gospody, z którego można podziwiać widoki na pobliski Olbersdorf, Jonsdorf, na Bogatynię czy Żytawę.
Szlaki prowadzące na Luż zaliczają się do grona łatwych do pokonania i nie wymagają jakiegokolwiek przygotowania kondycyjnego. Trasę na ten szczyt spokojnie można pokonać w około godzinę, z tego powodu Luż jest chętnie wybierany jako cel weekendowego spaceru przez osoby z dziećmi i starsze.

Największą atrakcją na Lużu jest znajdująca się tam metalowa wieża widokowa. Wieża ta została oddana do użytku w 2020r. Na szczyt wieży prowadzą stalowe schodki do sporej wielkości platformy widokowej. Z platformy można podziwiać wspaniałe widoki (360*) na Góry Kruszyńskie, Góry Łużyckie, Deciński Śnieżnik, Deciński Śnieżnik, Góry Izerskie Deciński Śnieżnik, Góry Izerskie oraz Karkonosze. Przy dobrej pogodzie świetnie widać również Budziszyn oraz kopalnie w Turowie.
Dla lepszej orientacji zainstalowane są tablice ze szczytami i miastami widocznymi z wieży.
Wieża jest bezpłatna, czynna całą dobę.

https://gorskim-szlakiem.pl/luz-gory-luzyckie/

dodała: KasiaSz

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply