Wieża widokowa w Kruszniku

Posted by

Na terenie Wigierskiego Parku Narodowego, wzgórzu pomiędzy Wigrami i Jeziorem Mulaczysko wznosi się drewniana wieża widokowa. Stanowi ona świetny punkt widokowy do podziwiania Parku Narodowego, oraz południowej części Jeziora Wigry. Tuż u jej podnóża możemy też podziwiać niewielkie, acz bardzo czyste Jezioro Mulaczysko. Jest tu trochę zdezelowany pomost i piaszczyste zejście do wody, co ucieszy amatorów kąpieli. Tuż za Mulaczyskiem panorama sięga obszarów Puszczy Augustowskiej. Oprócz walorów krajobrazowych, z wieży możemy też podglądać ptaki i innych przedstawicieli fauny. Mając odrobinę szczęścia zobaczymy tu myszołowy, bieliki, żurawie, bociany oraz błotniaki. Na łąki poniżej wieży lubią wyjść sarny i jelenie. Pod wieżą znajduje się niewielki parking z zadaszonym stołem świetny na biwak w czasie podróży – https://grupabiwakowa.pl/bryzgiel

GPS: 54.00941, 23.09831

Nawiguj: https://goo.gl/maps/RYooJphjXhG3ieGH8

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply