Wodospad Blihe

Posted by

Ten uroczy i efektowny wodospad znajdziemy w Bośni i Hercegowinie niedaleko wioski Fajtovci, 14 km na zachód od Sanskiego Mostu. Kaskada powstała na rzece Bliha i według różnych źródeł ma wysokość 56 lub 40 metrów. Wodospad jest objęty ochroną jako pomnik przyrody od 1965 roku. Dojazd do wodospadu znajduje się z drogi R405 na wschód od Fajtovci, szutrowa droga prowadzi do baru Vodopad Blihe. Powyżej baru znajduje się spory szutrowy parking z którego do wodospadu musimy się już udać pieszo. Do pokonania mamy kilkaset metrów oznakowaną ścieżką wzdłuż rzeki Bliha.

GPS: 44.789, 16.52516

Nawiguj: https://goo.gl/maps/GBXqz7YozEhxYSgQA

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply