Wodospad Siklawa Ostrowskich w Wetlinie

Posted by

Położony w Bieszczadach wodospad znajdziemy w miejscowości Wetlina, a dokładnie w jej części zwanej Stare Sioło. Wodospad jest łatwo dostępny i łatwo go znaleźć gdyż jest przy drodze prowadzącej do ośrodka Piotrowa Polana, tuż za sklepem spożywczym na końcu wioski kierując się w stronę Cisnej. Umiejscowiony jest na potoku Słowiańskim, który spływa tu z Przełęczy Orłowicza.

Utworzona w tym miejscu kaskada ma wysokość 5 metrów, więc jak na warunki bieszczadzkie jest to duży wodospad. Tuż za nim potok Słowiański wpada zaraz do rzeki Wetlina. Wodospad swoją nazwę wziął od nazwiska rodziny Ostrowskich, którzy powyżej prowadzą od lat ośrodek Piotrowa Polana i pensjonat Leśny Dwór. Wodospad możemy podziwiać zarówno z góry jak i z dołu, ale po deszczu zejście stromą skarpą może być bardzo trudne, gdy jest sucho zejdziemy bez problemu.

GPS: 49.16182, 22.4584

Nawiguj: https://goo.gl/maps/GuskzooRPACceDJv6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply