Wodospad w Dołżycy

Posted by

Wodospad w Dołżycy koło Komańczy w Bieszczadach nie jest zbyt popularną atrakcją turystyczną. Znajduje się poza utartymi szlakami, przy drodze która za kilka kilometrów się kończy pod granicą ze Słowacją. Do niedawna nawet jak ktoś się tu zabłąkał, to musiał mieć sporo szczęścia by natrafić na kaskadę, choć leży ona tuż przy samej drodze. Wcześniej miejsce to było zakrzaczone i tylko jak ktoś wyczytał z mapy, że obok w krzakach jest wodospad miał okazję go zobaczyć.

Teraz się to zmieniło, gmina odkrzaczyła teren i przy samej drodze zrobiła platformę widokową, więc nie sposób przeoczyć tego miejsce. Przydała by się jeszcze jakaś zatoczka parkingowa, gdyż droga w tym miejscu jest wąska i ciężko zaparkować większym pojazdem, nie utrudniając ruchu. Na szczęście ruch na tej drodze jest znikomy, więc nie powinniśmy nikomu przeszkadzać.

Wodospad nie jest może zbyt imponujący, ale jak na warunki bieszczadzkie całkiem spory. Utworzył się na progu skalnym potoku Dołżyczka i najbardziej efektowny jest wiosną kiedy topnieją śniegi, lub w innych okresach kiedy wcześnie było kilka dni deszczowych. Jednak gdy jest mokro, to trochę ciężko zejść na dół, bo skarpa widokowa jest dosyć stroma, a bieszczadzkie błoto jest bardzo śliskie.

GPS: 49.32931, 22.04502

Nawiguj: https://goo.gl/maps/KUTeyftEt7LoWDPE6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply