Wrocławska Pogodynka

Posted by

Przy ulicy Świdnickiej w pobliżu budynku dawnego Odwachu, przy Promenadzie Staromiejskiej znajduje się nietypowa budowla zwana pogodynką. Jest to przeszklona piaskowcowa wieżyczka o formie klasycystycznej na planie kwadratu, w której zamontowano przyrządy meteorologiczne. Za szkłem znajdują się zegary pokazujące aktualną godzinę, temperaturę, ciśnienie i wilgotność. Budowla ta powstała w 1882 roku. Na maszcie zamontowano wiatromierz typu Wilda oraz barometr. W latach 1984-1985 urządzenia i budowla przeszły renowację i dziś jest ciekawostką wartą zobaczenia we Wrocławiu.

GPS: 51.10459, 17.03116

Nawiguj: https://goo.gl/maps/WjHFeF6PGcn

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply