Wrocławska Powodzianka

Posted by

Powodzianka, to pomnik we Wrocławiu upamiętniający wysiłek i walkę z powodzią tysiąclecia, jaka nawiedziła miasto w lipcu 1997 roku. Autorem pomnika jest wrocławski rzeźbiarz Stanisław Wysocki. Pomnik przedstawia kobietę dźwigającą książki i został odsłonięty w pierwszą rocznicę powodzi. Pomnik ustawiono na wyspie Kępa Mieszczańska, w jej wschodnim krańcu, przy Mostach Uniwersyteckich. W ten sposób oddano hołd wszystkim mieszkańcom Wrocławia, którzy zaangażowali się w zabezpieczanie i ratowanie zabytków i materialnych zasobów miasta przed falą powodziową.

GPS: 51.11514, 17.03395

Nawiguj: https://goo.gl/maps/4n2afdJKijynBqzW9

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply