Wyrobisko Rusko

Posted by

Dolnośląskie, na trasie Strzegom – Wrocław. Udostępnione rekreacyjnie stare wyrobiska kamieniołomów we wsi Rusko. Trzy zbiorniki wodne z dobrym dojazdem dla każdego pojazdu. GPS podałem miejsca, gdzie my staliśmy, ale wokół większego zbiornika miejscówki są co kilkanaście metrów i okrąża je szutrowa droga. Przy dwóch mniejszych też są miejsca na biwak, do wyboru do koloru. Woda w jeziorkach nie wygląda super, ale ludzie się kąpali. Są ryby bo i wędkarze siedzieli. Z początkiem czerwca dużo czereśni, nawet niezbyt zdziczałe i smaczne. Sporo miejsc po ogniskach, ale z opałem trochę słabo, jednak idzie nazbierać. Miejsce które zaznaczyłem jest na skarpie z ładnym widokiem, ale ze stromym zejściem do wody, na drugim brzegu miejscówki już nad samą wodą. Jest internet LTE w T-Mobile

GPS: 50.99347, 16.46835

Dodał: Irek Jozwik

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

One comment

  1. Miejsce pod opieką miejscowego związku wędkarskiego. Wisi tam informacja o zakazie palenia ognia i zakazie parkowania/biwakowania w odległości poniżej 15m od wody. To nie jest żaden problem, są wygodne miejsca w odpowiedniej odległości, ale warto o tym wiedzieć, bo po ciemku (a tak było gdy przyjechaliśmy) nie widać regulaminów.

Leave a Reply