Wyspa Oland

Posted by

No i nasze kolejne odkrycie po zeszłym weekendzie spędzonym na przemierzaniu południowej Szwecji. Tym razem całkowicie dziki, ale mimo to nadzwyczaj uczęszczany kemping na kultowej w szwedzkiej turystyce wyspie Öland. Nie wiem czyj to teren. Nie ma żadnych oznaczeń (ani co najważniejsze zakazów), ale stuprocentowo wpisuje się w szwedzkie prawo umożliwiające biwakowanie na łonie natury przez 24 h. Można podjechać do samiuteńkiej wody ( nie licząc kilkumetrowego klifu w dół) i podziwiać zachód słońca wprost z okna przyczepy czy kampera. Widać ślady obecności ludzi ;), palenia ognisk itd. Naokoło pola, krzaki i dzikie czereśnie. No i morze oczywiście. Wjazd to kilkaset metrów polną drogą (która o dziwo ma nazwę 😉 ) Brittas väg . Nie ma rewelacji (błoto i dziury), ale myśmy dali radę Fordem mondeo MK3, który zawieszony jest dość nisko i obyło się bez przygód i problemów. Jest też wjazd z drugiej strony – nie testowaliśmy.
Zważywszy na dość drogie ceny kempingów na tej bardzo popularnej turystycznie wyspie (około 500SEK/noc) darmowy nocleg w pięknym mijescu to cenna informacja.
W pobliskich miasteczkach, nawet przy samym deptaku czy plaży są darmowe miejsca na kilkugodzinny postój kamperem, więc można się przemieszczać i wracać na sam nocleg.

GPS: 56.55243, 16.39202

Dodał: Krzysztof Myalski

Zobacz na pełnej mapie Wyspa Oland

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply