Wzgórze Tumskie w Płocku

Posted by


Wspaniałą wizytówką ponad 1000 letniego Płocka jest położone na wysokiej skarpie Wisły Wzgórze Tumskie. Usytuowane są na nim m.in. Zamek Książąt Mazowieckich oraz Bazylika Katedralna, gdzie w kaplicy królewskiej spoczywają Władysław Herman i Bolesław III Krzywousty, za których panowania Płock był stolicą Polski w latach 1079–1138. 
Unikalne i nie powtarzalne w Polsce Wzgórze Tumskie z przepiękną panoramą na Wisłę i lewobrzeżny widok Płocka, a także zrewitalizowane bulwary wiślane i płockie molo, to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Spacer po Tumach to obowiązkowy program każdej wycieczki po Płocku.
Z miejscami parkingowymi też nie powinno być problemu i można dojechać praktycznie do samej Katedry.
Gwarantuję, że warto przeznaczyć np. weekend, by odwiedzić Płock, który ma o wiele więcej do zaoferowania lub chociażby przeznaczyć kilka chwil, by zobaczyć to urocze i niepowtarzalne miejsce.
Chętni oczywiście wygooglują sobie atrakcje i zbadają Street View. 
Ja na zajawkę mogę polecić filmik https://youtu.be/OZCoW_fFUnU, na którym kilkakrotnie łącznie z ostatnimi scenami pojawia się panorama Wzgórza Tumskiego (jeszcze przed całą rewitalizacją)
Miejscówka dla kampera jest już podana na naszej grupie tj. https://grupabiwakowa.pl/plock/ ale bez problemu można znaleźć więcej podobnych jadąc dalej w stronę dzikiej plaży przy Zalewie Sobótka.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/KdMUCE9gd749MpTn6

dodał: LB Kowal

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply