Wzgórze Tumskie w Płocku

Posted by
No votes yet.
Please wait...


Wspaniałą wizytówką ponad 1000 letniego Płocka jest położone na wysokiej skarpie Wisły Wzgórze Tumskie. Usytuowane są na nim m.in. Zamek Książąt Mazowieckich oraz Bazylika Katedralna, gdzie w kaplicy królewskiej spoczywają Władysław Herman i Bolesław III Krzywousty, za których panowania Płock był stolicą Polski w latach 1079–1138. 
Unikalne i nie powtarzalne w Polsce Wzgórze Tumskie z przepiękną panoramą na Wisłę i lewobrzeżny widok Płocka, a także zrewitalizowane bulwary wiślane i płockie molo, to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Spacer po Tumach to obowiązkowy program każdej wycieczki po Płocku.
Z miejscami parkingowymi też nie powinno być problemu i można dojechać praktycznie do samej Katedry.
Gwarantuję, że warto przeznaczyć np. weekend, by odwiedzić Płock, który ma o wiele więcej do zaoferowania lub chociażby przeznaczyć kilka chwil, by zobaczyć to urocze i niepowtarzalne miejsce.
Chętni oczywiście wygooglują sobie atrakcje i zbadają Street View. 
Ja na zajawkę mogę polecić filmik https://youtu.be/OZCoW_fFUnU, na którym kilkakrotnie łącznie z ostatnimi scenami pojawia się panorama Wzgórza Tumskiego (jeszcze przed całą rewitalizacją)
Miejscówka dla kampera jest już podana na naszej grupie tj. https://grupabiwakowa.pl/plock/ ale bez problemu można znaleźć więcej podobnych jadąc dalej w stronę dzikiej plaży przy Zalewie Sobótka.

Nawiguj: https://goo.gl/maps/KdMUCE9gd749MpTn6

dodał: LB Kowal

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Leave a Reply