XII Zlot Grupy Biwakowej już za nami

Posted by

Skończyła się długa majówka, więc czas na podsumowanie naszego XII zlotu, który tę majówkę rozpoczął.

W ostatni weekend kwietnia bawiliśmy się na XII Zlocie Grupy Biwakowej. Zlot odbył się w Bolkowie na Campingu pod Lasem. Był to nasz pierwszy zlot w tym sezonie, ale nie ostatni. Choć pogoda płatała czasami figle, to mimo to imprezę należy uznać za udaną. Ostatnio nasze zloty staramy się łączyć z mini targami sprzętu caravaningowego i turystycznego, wyprzedażą garażową sprzętów i przedmiotów związaną z tematyką grupy oraz promocją regionu w którym odbywa się zlot poprzez stoiska z produktem i rękodziełem lokalnym.

Zanim przejdziemy do relacji ze zlotu, chcielibyśmy Wam podziękować za przybycie i jak zawsze super zabawę oraz pomoc w ogarnianiu imprezy, bo była naprawdę duża. Podziękowania kieruję też do Robert Bzowy, u którego gościliśmy na Campingu pod Lasem w Bolkowie. Bez naszych sponsorów zlotu nie byłoby też tylu świetnych i wartościowych nagród. Podziękowania należą się też wystawcom, którzy pokazali nam trochę nowinek i ciekawych produktów z branży caravaningowej, stoiskom na wiejskim bazarku, którzy uatrakcyjnili nasz zlot. Dziękujemy też Burmistrzowi Miasta Bolkowa za gościnę w jego Mieście i Gminie, mieszkańcom Bolkowa i okolic oraz turystom, którzy odwiedzili bazarek i stoiska caravaningowe. Krzysiek Wróbel, który z ramienia wrocławskiej Policji zrobił dla dzieci pogadankę na temat bezpieczeństwa, strażakom i wszystkim innym partnerom zlotu.

Pierwsi zlotowicze na campingu pojawili się już w czwartek i ochoczo pomagali nam w przygotowaniach do zlotu, za co im bardzo dziękujemy. W piątek odwiedziła nas też firma REBEL – https://www.rebel.pl/https://www.facebook.com/GrajzRebelem, która przywiozła nam na nagrody wspaniałe planszówki i drobne upominki. Duży pakiet gier pozostał też na campingu, gdyż bierze on udział w akcji #RebelwTrasie, czyli jak tu przyjedziecie możecie korzystać bezpłatnie z tych gier. Zlot oficjalnie rozpoczął się w piątek rejestracją załóg, każda załoga dostała też niewielki pakiet powitalny z gadżetami, naklejkami zlotowymi i Grupy Biwakowej oraz reklamówkami naszych wystawców, sponsorów i partnerów zlotu. Na zlotowiczów czekało ognisko z darmową kiełbaską, a wieczorem dyskoteka.

Sobota rozpoczęła się od pogadanki dla najmłodszych na temat bezpieczeństwa. Przygotowała ją Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu oraz nasz grupowy kolega Krzysiek Wróbel. Najmłodsi uczestnicy zlotu dowiedzieli się jak powinni zachowywać się poruszając się na co dzień po swoich miejscowościach, jakie niebezpieczeństwa mogą na nich jako dzieci czekać w życiu codziennym. Nie zabrakło też Komisarza Lwa – maskotki dolnośląskiej Policji. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu ufundowała też gadżety dla najmłodszych, a wśród nich też takie, poprawiające ich bezpieczeństwo. https://dolnoslaska.policja.gov.pl

 

O godzinie 10:00 z Burmistrzem Bolkowa panem Grzegorzem Kucabem i Robertem Bzowym, właścicielem Campingu pod Lasem otworzyliśmy oficjalnie Imprezę. Przywitano zarówno zlotowiczów, wystawców i handlowców.

Do godziny 14:00 uczestnicy zlotu mieli czas na zapoznanie się z naszymi stoiskami. Były to stoiska naszych partnerów i sponsorów, oraz wiejski bazarek z lokalną zdrową żywnością oraz z rękodziełem. Stoiska cieszyły się dużą popularnością,  mieszkańcy Bolkowa, turyści i zlotowicze porobili fajne zakupy. Jeden z naszych wystawców sprzedał nawet nowego kampera na zlocie, więc ruch w interesie był 🙂 W między czasie firma Electric Studio Silesia organizowała wycieczki w terenie na pojazdach elektrycznych marki Surron.

 

Stoiska i wystawcy naszego zlotu:

W czasie trwania targów i jarmarku animatorki z Gminnego Ośrodka Kultury przygotowały animacje dla dzieci. Sporo atrakcji zapewnili też sami wystawcy i handlowcy oraz Straż Pożarna. Były żywe zwierzęta, można było postrzelać z łuku, oczywiście nie do tych zwierząt ;). Można było ulepić swój własny ganek, nauczyć się wyplatać koszyki, a nawet płukać złoto.

Podczas trwania imprezy czas umilał lokalny zespół z Bolkowa – Echo.

Nasza Grupa propaguje też ekologie i dbanie o czystość w miejscach publicznych. Często nasza społeczność posądzana jest o zaśmiecanie miejsc, gdzie biwakujemy. Nie jest to prawdą, bo to właśnie my najczęściej dbamy o takie miejsca i je sprzątamy. Na naszej grupie często można zobaczyć wpisy pokazujące, że ktoś zastał zaśmiecone miejsce i je posprzątał. W naszej aplikacji, przy każdym takim miejscu znajduję się informacja i prośba, by takie miejsce zostawić w lepszym stanie niż się zastało. Również podczas zlotów staramy się zrobić dobre wrażenie na lokalnej społeczności. Dlatego też na ostatnim zlocie grupa ochotników wyruszyła z workami posprzątać tereny wokół Zamku Bolków. W zamian Gmina Bolków ufundowała bezpłatne wejściówki do zamku i wszyscy sprzątający w nagrodę mogli zwiedzić ten symbol Bolkowa.

W końcu nadszedł czas konkursów. Pierwszy polegał na jak najśmieszniejszym ozdobieniu „kota”, czyli kasety WC. W naszej grupie nie wszyscy posiadają kasetki, gdyż niektórzy jeżdżą małymi busami inni z namiotami, więc tu potrzebna była kreatywność i można było improwizować. Rywalizacja była bardzo zacięta, a swój głos na najładniejszego kota mogła oddać każda załoga. Nagrody w konkursie były częściowo powiązane z jego tematyką 🙂 Toaletę turystyczną Porta Potti Qube 365 – Thetford – ufundowało Centrum Campingowe Przygodzice – https://centrumkempingowe.pl/,  voucher wartości 500 zł do wykorzystania w firmie – https://regalykamperowe.pl/, vouchery na wynajem jednodniowy pojazdów Surron Light Bee od firmy – https://electricstudiosilesia.pl/sur-ron-light-bee/ oraz zestawy chemii do toalet turystycznych firmy ROYAL – https://www.royal.info.pl/product-category/portable-toilets/

Kolejnym konkursem był wybór najlepszej nalewki zlotowej. Tutaj też rywalizacja była bardzo ostra, a wybór bardzo trudny, bo wszystkie ponoć były wyśmienite. Tutaj o wygranych decydowała komisja pod przewodnictwem Włodka Korzeniowskiego, naszego grupowego speca od wyrobów domowych. Konkurs wygrała orzechówka w wykonaniu naszej czeskiej ekipy i główna nagroda grill ze stali nierdzewnej firmy RAXO – https://raxo.me/pl/camper-box/ pojechał do Czech :), kolejnymi nagrodami w tym konkursie był voucher na wynajęcie przyczepy terenowej od firmy – https://4overland.eu/, firma Net Army http://i-campervan.com/ ufundowała wirtualną poziomicę z dostępem do aplikacji.

Po konkursie nalewek nasz programista, twórca aplikacji Grupy Biwakowej wraz z Anią Strach, pokazali prezentację swojej trzymiesięcznej podróży po USA. Można się było dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, np. jak wysłać kampera do USA, jak załatwić wszystkie formalności, porady praktyczne i ciekawostki. Pokazali też najpiękniejsze zakątki Stanów Zjednoczonych.

Potem już było ognisko i dyskoteka, ale ze względu na temperaturę, to pierwsze miało lepsze wzięcie.

Niedzielny poranek rozpoczął konkurs rysunkowy dla dzieci. Tematem był zamek, a do wyboru był zamek w Bolkowie lub Świnach. Na najlepsze prace głosowali zlotowicze, a nagrody ufundowała firma Rebel – https://www.rebel.pl/. W tym konkursie każdy coś wygrał, ale autorzy najlepszych prac miały pierwszeństwo w wyborze nagród, a były one naprawdę fajne.

Po konkursie rysunkowym przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą parcelę. Tutaj głosowali wszystkie załogi, a nagrody w tym konkursie były bardzo ciekawe takie jak akumulator żelowy od firmy https://caveman.pl/, voucher na ściankę zaciemniającą do markizy od firmy https://autovip.pl/ czy trójnóg z kociakiem i palnikiem gazowym od firmy https://camp4wheels.pl/ i voucher na maty izolacyjne na szyby od firmy https://uszyjenamiare.pl/

Na zakończenie zlotu odbyła się jeszcze loteria, każda załoga miała jeden los i każdy los wygrywał. Wartość fantów była bardzo różna, bo były i drobiazgi jak i całkiem cenne i fajne rzeczy. Nagrody na loterię ufundowali: żelazny prowiant od firmy https://www.wyrobykosciuszko.pl/, weekendowy pobyt na Campingu pod Lasem od właściciela campingu https://campingpodlasem.pl/, gadżety od firmy – REBEL – https://www.rebel.pl/, zestawy chemii do toalet turystycznych od firmy ROYAL – https://www.royal.info.pl/product-category/portable-toilets/, gadżety ufundowane przez FrodStore Germaz – https://www.ford.germaz.pl/, darmowe wejściówki i kupony rabatowe do Zamku Świny ufundował włąsciciel zamku – https://zamekswiny.pl/, darmowe wejściówki do Zamku Bolków – http://www.zamek-bolkow.info.pl/, upominki od FifnaMama – producent zabawek i pomocy dydaktycznych z drewna i kartonu – https://fifnamama.pl/, Vouchery od CampGo producenta wędzarni i grillów turystycznych – https://campgo.pl/, upominki od firmy EbaCamp – https://ebacamp.pl/, nasi zlotowicze z Czech Miluše Janků i Josef Janků też dołożyli rękodzieło Mili do lotorii, gadżety od Grupy Biwakowej, mieliśmy też jeszcze trochę upominków od sponsorów poprzedniego zlotu firm:  http://ventforvan.pl/https://maturi.world/plhttps://xcamp.pl/

I nadszedł ten najsmutniejszy moment zlotu, kiedy to nadszedł czas rozstań i powrotów. Choć nie wszyscy opuścili plac boju 😉 jeszcze kilka załóg zostało n kolejny dzień, więc była jeszcze okazja posiedzieć przy wspólnym stole i ognisku.

Na koniec jeszcze kilka fotek z placu zlotowego i do zobaczenia w Czerwcu na Półwyspie Sielanka podczas XIII Zlotu Grupy Biwakowej

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply