Zabytkowa Kopalnia Ignacy

Posted by

Zabytkowa Kopalnia Ignacy to miejsce niezwykłe w historii Rybnika, które w nowoczesny sposób łączy funkcje muzealne z organizacją nietuzinkowych wydarzeń kulturalnych. Przez bez mała dwa wieki kopalnia była sercem Niewiadomia dając pracę i rozwijając lokalne życie kulturalne. W latach dziewięćdziesiątych zakład nie przetrwał restrukturyzacji górnictwa i popadł w ruinę. Za sprawą pasjonatów lokalnego dziedzictwa przemysłowego obiektu nie zlikwidowano całkowicie.

W tej kopalni można zobaczyć parową maszynę wyciągową a także kilka innych maszyn i urządzeń jakie używano na kopalni.

Można tu przyjechać z małymi dziećmi gdyż cała kopalnia nie jest zbyt wielka i wszystko jest do oglądania „na powierzchni”.

Często przez weekend odbywają się tu różnego rodzaju imprezy plenerowe więc może to być dodatkowa atrakcja….ale szczegóły trzeba poszukać na stronie kopalni.

GPS: 50.062324, 18.467417

Nawiguj: https://goo.gl/maps/HgAd44tcxYi5TgVo6

Dodał: Daniel Karasek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply