Zabytkowa stacja paliw Janów Podlaski

Posted by

Plac Partyzantów 8, Janów Podlaski. Zabytkowa stacja paliw.
Na rynku w Janowie Podlaskim znajdują się dwa zabytkowe dystrybutory paliw. Są to konstrukcje przed wojenne. Zasada działania takiego dystrybutora była prosta. Za pomocą dźwigni, która napędzała ręczną pompę, paliwo było wtłaczane do jednego z dwóch szklanych cylindrów. Po napełnieniu cylindra, przekręcano zawór, który napełniał drugie naczynie,a odmierzona ilość paliwa 5 litrów kierowano wprost do tankowanego samochodu za pomocą węża. Tankowanie wymagało z pewnością spędzenia dużo czasu na stacji. Dystrybutory służyły do lat 70 dwudziestego wieku. Dziś niewątpliwie ciekawa atrakcja turystyczna.

GPS: 52.19655, 23.20744

Nawiguj: https://goo.gl/maps/M6NGJPzu7pMtP86a8

Dodał: Karol Dziubek

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply