Zámek Červená Řečice

Posted by

Červená Řečice położone są w czeskim kraju Vysočina. Znajdziemy tu piękny przykład czeskiego renesansu, czyli tutejszy zamek. Został on zbudowany w połowie XVI wieku, w miejscu dawnej fortecy, która pochodziła prawdopodobnie z 1144 roku. Tereny te otrzymał od księcia Władysława II biskup praski, który stworzył tu posiadłość praskich biskupów i arcybiskupów.

Przez wieki zamek zmieniał właścicieli i należał do kilku rodów, a po II wojnie światowej został znacjonalizowany. Budowla kiedyś była otoczona fasą, a jej obronnych charakter podkreślają zachowane fortyfikacje z basztami. Elewację pałacu zdobią dekoracje figuralne sgraffito, które w niezłym stanie zachowało się do dziś.

Zámek Červená Řečice przechodzi obecnie stopniową odbudowę, ale mimo to udostępniony jest częściowo do zwiedzania. Zwiedzanie jest odpłatne i możliwe tylko w weekendy.

GPS: 49.5103, 15.17808

Nawiguj: https://goo.gl/maps/csUeae3o7GVkiENz7

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply