Zámek Chotěboř

Posted by

Chotěboř, to czeskie miasto położone w kraju Wysoczyna, w Górach Żelaznych. Wjeżdżając do miasta od północy napotkamy tutejszy pałac, który mieści obecnie muzeum. Ta wczesnobarokowa budowla w stylu włoskim, z parkiem angielskim została wybudowana w latach 1701-1702 dla Franciszka Ferdynanda Kinskiego. Pałac stanął w miejscu pierwotnej XIV-wiecznej twierdzy.

Zámek Chotěboř był dwukrotnie przebudowany, po raz pierwszy w latach 1865-1870, a drugi raz po pożarze w 1927 r. Obecnie jako muzeum, wraz z 15 hektarowym angielskim parkiem udostępniony jest do zwiedzania. Stała ekspozycja Muzeum Miejskiego w Chotěboř znajduje się w byłych pięciu pokojach i sali barokowej pałacu. Zwiedzanie obejmuje również kaplicę zamkową Świętej Trójcy, która jest najstarszą częścią pałacu, godną uwagi ze względu na bogatą dekorację stiukową sufitu i ścian.

GPS: 49.72546, 15.67372

Nawiguj: https://goo.gl/maps/5oq5GuZx6tT6v7PP6

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply