Zamek Hohenwerfen

Posted by

Malowniczo położona twierdza została wybudowana około roku 1075. W czasie długoletniej historii przechodziła różne koleje losu, służyła władcom Salzburga, książętom, arcybiskupom, mieściła więzienie i szkołę wojskową, by wreszcie w 1987 roku zostać udostępniona turystom.

Do zamku od położonego niżej parkingu możemy dostać się spacerem, lub wjechać kolejką.

Wstęp kosztuje 12,5 Euro (z kolejką 16,5 euro), w tym mamy zarówno zwiedzanie indywidualne, jak i z przewodnikiem (nie wszędzie można wejść samemu). Do zwiedzania grupowego dostępne są audiobooki w języku polskim. Dwa lub trzy razy w ciągu dnia (zależy od sezonu) odbywają się pokazy sokolnictwa. Na pewno warto być o takiej godzinie (np. 11:15), żeby załapać się na pokazy, przelatujące nisko nad głowami ptaki robią niesamowite wrażenie. Bez przewodnika możemy wejść do części mieszczącej muzeum sokolnictwa, na wystawę poświęconą Leonardowi da Vinci, czy obejrzeć pamiątki związane z kręconym tu filmem „Tylko dla orłów”. Z przewodnikiem zajrzymy dodatkowo do kaplicy czy na dzwonnicę.

GPS: 47.483323, 13.189721

Nawiguj: https://goo.gl/maps/dBQocy9afBooyfvK6

Dodała: Anna Bańczyk 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply