Zamek Ključ

Posted by

Stari grad Ključ znajduje się nad lewym brzegiem Sany, nad miejscowością Ključ w Bośni i Hercegowinie. Wiadomo, że w miejscu obecnej twierdzy stał kiedyś rzymski fort, lecz nie znana jest data jego powstania. Zamek powstał prawdopodobnie dopiero w XIII wieku. W 1463 roku Osmanowie zdobyli tutejszą twierdzę i więzili tu ostatniego króla Bośni, Stjepana Tomasevica. Potem opuszczona twierdza popadała w ruinę i dopiero niedawno została częściowo zrewitalizowana i udostępniona do zwiedzania.

Zamek możemy podziwiać nie odpłatnie, a z odbudowanej wieży rozpościera się wspaniały widok na Dolinę Sanu. Pod zamkiem znajduje się niewielki parking, na którym można też przenocować. Dojazd do zamku jest drogą asfaltową. lecz jest ona bardzo wąska i stroma. Wyjazd na 1 biegu. Lepiej nie zapuszczać się tu dużym kamperem, a już na pewno nie z przyczepą campingową.

GPS: 44.53792, 16.78632

Nawiguj: https://goo.gl/maps/3KZgAM73cYMDEE568

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply