Zamek Kost

Posted by

Zamek Kost, to jeden z największych i najlepiej zachowanych zamków w Czeskim Raju, a nawet w całych Czechach. Wybudowano go w stylu gotyckim w połowie XIV wieku z polecenia Beneša z Vartemberka. Dominującą częścią budowli jest tzw. Biała Wieża, a najstarszą częścią zamku jest Stary Pałac oraz Czerwona Wieża, w której znajdziemy też zamkową kaplicę. Cała warownia składa się z podgrodzia i zamku właściwego. W XVI wieku na terenie zamku działał nawet browar. Całość otoczona jest wielkimi murami obronnymi. Zamek na przestrzeni wieków był wielokrotnie przebudowywany i obecny wygląd zyskał po II wojnie światowej, kiedy to został odbudowany z ruiny, w którą popadł po pożarze w 1635 roku. Obecnie Zamek Kost jest w rękach prywatnych, ale udostępniony jest do zwiedzania, jednak wnętrza zwiedzamy jedynie z przewodnikiem. Możliwe jest to od kwietnia do października a koszt biletu to ok 100 CZK, są również bilety ulgowe. Dokładne ceny, jak i dni otwarcia najlepiej sprawdzić na oficjalnej stronie zamku – http://www.hrad-kost.cz W sąsiedztwie warowni znajdziemy urokliwe jeziorko – Bílý rybnik, którego brzegiem warto się przespacerować, gdyż otwierają się nam z tego miejsca piękne panoramy zamku.

GPS:

  • 50.49006, 15.13502

Nawiguj: https://goo.gl/maps/xXgkWit7xAw

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply