Zámek Kynžvart

Posted by

Współrzędne GPS:
50.004444, 12.605244
Kraj / województwo:
Czechy / Karlovarský kraj
Opis atrakcji:
Zámek Kynžvart położony jest w zachodnich Czechach, na południe od miasta Lazne Kynzvart, około 20 kilometrów na południowy wschód od Chebu. Pałac znany jest przede wszystkim jako dawna letnia rezydencja kanclerza Austrii Klemensa von Metternicha. Pałac otoczony jest dużym parkiem angielskim z małymi budynkami. Reprezentacyjna siedziba znanego austriackiego polityka i kanclerza KV Metternicha została zaprojektowana przez architekta P. Nobile i musiał on uszanować szereg projektów kanclerza i jego wysokie wymagania. Jednak podczas zwiedzania zamku książę Metternich przedstawia się odwiedzającym nie jako polityk, a głównie jako entuzjastyczny podróżnik i kolekcjoner.

Zwiedzanie z przewodnikiem obejmuje wnętrza wyposażone w empirowe meble, portrety z epoki, zbrojownię zamkową, wystawę przypominającą ostatniego kata Cheba i pierwszego administratora Muzeum Kynžvart, Karla Hussa. Zobaczymy też słynny Gabinet Osobliwości Metternicha, który zawiera 4000 eksponatów z całego świata. W marcu 2020 roku rezydencja została wpisana przez Komisję Europejską na listę znaczących zabytków nagrodzonych marką Dziedzictwo Europejskie. Pałac Kynžvart otacza park o powierzchni prawie 100 ha , jeden z największych w Czechach, z kilkoma stawami, neogotycką kaplicą, altaną, wieloma rzeźbami, pomnikami i egzotycznymi drzewami.

Zobacz na pełnej mapie Zámek Kynžvart

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply