Zamek na wodzie w Wojnowicach

Posted by

Wojnowice, to niewielka miejscowość w województwie dolnośląskim, około 25 km od Wrocławia. Kryje ona gotycko-renesansowy nawodny zamek z XIV wieku. Wojnowiecki zamek powstał na planie prostokąta i jest budowlą o wyjątkowych walorach architektonicznych, malowniczej bryle i położeniu. Otacza go mokra fosa, przez którą prowadził zwodzony most, obecnie zastąpiony murowanym z cegły. Zamek przez wieki zbytnio nie ucierpiał i do naszych czasów zachował się w niezłym stanie, większe zniszczenia poczyniła tylko II wojna światowa, ale w latach 1961–1984 wykonano na zamku prace restauracyjne. W 2014 r.Ministerstwo Skarbu, przekazało zamek Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu, które urządziło tu swoją siedzibę, hotel i restauracje. Mimo to obiekt udostępniony jest do zwiedzania w godzinach 10:00 – 16:00. Zwiedzanie zamku z przewodnikiem dla osoby dorosłej kosztuje 6 złotych; dla grup zorganizowanych powyżej 15 osób – 4 złotych za osobę. Wszystkie środki z biletów są przeznaczane wyłącznie na utrzymanie zamku. Dzieci do 18 roku życia są oprowadzane bezpłatnie. Przed przyjazdem lepiej skontaktować się telefonicznie i upewnić się, że na pewno będziemy mieli możliwość zwiedzić wnętrza, informację otrzymamy pod numerem 71 341 71 97.

GPS:

  • 51.19773, 16.79531

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Xw9gXnXXUzk

Dodał:

Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply