Zamek Ravensburg

Posted by

Współrzędne GPS:
49.0998, 8.87365
Kraj / województwo:
Niemcy
Opis atrakcji:

Ravensburg po raz pierwszy pojawia się w dokumentach w 1212 r., natomiast związane z nim miasto Sulzfeld datuje się na rok 1056. Najstarszą częścią dzisiejszego zamku jest kwadratowa twierdza o wysokości 30 m z pięknymi humbakami, zbudowana około 1220 r. Za jego budowniczego uważa się Ravana de Wimpina, ministra cesarskiego Hohenstaufen, wzmiankowanego w dokumencie z 1190 roku, do którego rozległego majątku należał także „Rabens Aue” (dziś Rappenau) niedaleko Wimpfen.

Dziś w zamku Ravensburg mieści się zamkowa restauracja o wyjątkowej atmosferze. W przytulnej atmosferze można delektować się wyśmienitymi daniami, których składniki w dużej mierze pochodzą z regionu, a także doskonałym winem z winiarni Burg Ravensburg i okolicznych winiarni. Przy ładnej pogodzie taras zamkowy jest otwarty i oferuje niepowtarzalny widok na wzgórza Kraichgau.

Iras

Galeria:

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply