Zamek Velika Kladuša

Posted by

Stari grad Velika Kladuša położony jest w północno zachodniej Bośni, nad rzeką Grabarską. Samo miasto położone przy granicy z Chorwacją nie jest zbyt ciekawe, ale tutejszą rekonstrukcję zamku położonego na wzgórzu warto jest zobaczyć. Pierwsze wzmianki o zamku pochodzą z 1280 roku, wiadomo też, że w 1633 roku został zajęty przez wojska Osmańskie. W 1800 roku zamek był jeszcze rozbudowany, lecz uległ całkowitemu zniszczeniu w 1878 roku w czasie walk z armią austro-węgierską. Dzisiejszy wygląd zamek zawdzięcza całkowitej rekonstrukcji. Pod murami zamku działa w stylowych domkach hotel i restauracja, ale sam zamek udostępniony jest do zwiedzania. Ze wzgórza na którym stoi rozpościera się ładna panorama okolicy. Do zamku dojedziemy samochodem drogą asfaltową, parking u jego podnóża jest bezpłatny.

GPS: 45.18201, 15.80023

Nawiguj: https://goo.gl/maps/9iUC1X9Ynkubf2JT9

Dodał: Irek Jozwik

 

 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply