Zamek w Celje

Posted by

Zamek Cylejski lub Zamek w Celje znany jest również jako Zamek Wysoki lub Stary Zamek. Obecnie z zamku pozostały ruiny, dawniej był siedzibą hrabiów Celje. Zbudowany został na trzech wzgórzach, na południowy wschód od miasta Celje, nad rzeką Savinja. W średniowieczu był to największy zamek na terenie Słowenii. Po raz pierwszy wzmiankowano go w 1322 roku oraz w 1344 roku. Oryginalny projekt obejmował jedynie romański pałac i mury. Pod koniec XIX wieku podjęto prace renowacyjne i zamek został odbudowany od podstaw. Podczas ostatniego remontu dodano do niego nowoczesne centrum informacji turystycznej.

W piwnicy zamku znajduje się wystawa narzędzi tortur. Na terenie zamku znajduje się też kawiarnia Weronika, w której po zwiedzeniu można napić się kawy czy herbaty.
Na terenie zamku odbywają się liczne koncerty i festiwale, warto więc przed wizytą sprawdzić wydarzenia na facebookowych profilu: https://www.facebook.com/pg/StariGradCelje.OldcastleCelje/events/?ref=page_internal
Przy zamku jest parking. Nieopodal można się posilić w restauracji Gostilna pri Kmetec, oferującej tradycyjną słoweńską kuchnię. Zamek otwarty dla zwiedzających w godzinach:
Styczeń, grudzień: 10:00 – 16:00 Luty, listopad: 09:00 – 17:00 Marzec, październik: 09:00 – 18:00 Kwiecień: 09:00 – 19:00 Maj, wrzesień: 09:00 – 20:00 Czerwiec, lipiec, sierpień: 09:00 – 21:00

GPS: 46.219131, 15.273340

Nawiguj: https://goo.gl/maps/erDobD7N3iUh7vPH8

Dodał: Hubert Dąbrówka

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply