Zamek w Devinie

Posted by

Zamek w Devinie koło Bratysławy, to jedno z najpiękniejszych widokowo miejsc nad Dunajem. Położony jest u zbiegu Morawy i Dunaju. Obecnie jest to ruina i głównie panorama ściąga do niego turystów z całego świata. Historycznie związany jest z Państwem Wielkomorawskim z IX wieku. Wcześniej był tu obóz rzymski. W średniowieczu wzniesiono zamek obronny, do którego dobudowano część rezydencjonalną. W 16 wieku był w posiadaniu rodu Batorych. Zamek został bezmyślnie wysadzony w powietrze przez wojska napoleońskie w 1809 roku, nie pełnił żadnej funkcji obronnej. W latach trzydziestych 19 wieku pełnił ważną rolę w odrodzeniu słowackiego ruchu narodowego jako miejsce symboliczne dla Słowaków wywodzących swoje początki od Państwa Wielkomorawskiego.

GPS: 48.17404, 16.97872

Nawiguj: https://goo.gl/maps/LCEgywc2jvjZB5zEA

Dodał: Krzysztof Kulpiński

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply