Zamek w Majkowicach

Posted by

Ruiny zamku w Majkowicach, tak naprawdę są ruinami dworu obronnego, lecz często określano go mianem zamku i to określenie bardziej się przyjęło, czasami można też spotkać się z nazwą Zamek Surdęga. Majkowice, to niewielka wieś nad Pilicą w województwie łódzkim. Tutejszy dwór obronny powstał w pierwszej połowie XVI wieku dla szlacheckiego rodu Majkowskich. Powstał on z kamienia i cegły w stylu renesansowym. Składał się z budynku mieszkalnego, kaplicy i narożnej baszty obronnej, której ruiny zachowały się do dziś. Budowla została zniszczona w 1702 przez wojska szwedzkie.

GPS: 51.16556, 19.88462

Nawiguj: https://goo.gl/maps/aujmmwDMSV22

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply