Zamek w Niemczy

Posted by

Niemcza to niewielkie miasteczko w województwie dolnośląskim, położone nad rzeką Ślęzą, na obszarze Wzgórz Niemczańsko-Strzelińskich. Najstarszym zabytkiem jest tutaj zamek, który wzniesiono w XIII w. w miejscu starszego grodu. Murowana warownia powstała z inicjatywy księcia świdnickiego Bolka I. Zamek z tego okresu został zniszczony w latach 1419-1436, podczas wojen husyckich. Odbudowano go dopiero w drugiej połowie XV w. W 1585 roku został przebudowany na styl renesansowy, wzorowano się trochę na zamku z Pragi.

W 1735 roku na zamku wybuchł pożar w wyniku którego budowla spłonęła, jadnak sto lat później ponownie została odbudowana. Do końca II wojny światowej zamek był siedzibą różnego rodzaju urzędów, a po wojnie został znacjonalizwany. W okresie PRL-u działał tu zakład odzieżowy. Niedawno obiekt został przekazany nowemu właścicielowi, który ma zamiar odbudować i wyremontować zamek.

GPS: 50.71924, 16.83543

Nawiguj: https://goo.gl/maps/pxm5h2KLv1ndfz828

Dodał: Irek Jozwik

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply