Zamek w Nieszkowicach

Posted by

Zamek w Nieszkowicach w województwie dolnośląskim został wybudowany w XVI w. jako gotycka wieża mieszkalna otoczona fosą. Dopiero w XVII wieku do wieży dobudowano renesansowy dwór. Jednak dwór został zaraz zniszczony przez Szwedów, ale został natychmiast odbudowany w XVIII-XIX w. W latach 30 XX wieku był przebudowany, a po II wojnie światowej został przejęty przez PGR. Od tego czasu obiekt popada w ruinę, a po przemianach ustrojowych i upadku PGRu zostaje opuszczony i ulega coraz większej dewastacji. Dziś zachowały się już tylko trzy prostokątne skrzydła otaczające dziedziniec na który prowadzi XIX wieczny most przerzucony przez fosę. Obecnie ruiny zamku znajdują się na terenie prywatnej spółdzielni rolniczej, ale właściciele nie robią problemu turystom chcącym zobaczyć obiekt z bliska.

GPS: 50.70472, 16.975

Nawiguj: https://goo.gl/maps/Hj5arqtxuGvaXFVdA

Dodał: Irek Jozwik

 

 

Chcesz dodać atrakcję na stronę grupy ? Przeczytaj – https://grupabiwakowa.pl/mapy-atrakcji-turystycznych/ i zamieść w grupie – https://www.facebook.com/groups/grupabiwakowa/ Przeniesiemy ją na stronę i mapę. Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

Wszystkie zdjęcia, oraz opisy miejsc na tej stronie i w Grupie Biwakowej na Facebooku są chronione prawem autorskim. Kopiowanie, wykorzystywanie tylko za zgodą redakcji i autorów prezentacji.

ZAINSTALUJ NASZĄ APLIKACJĘ

Android iOS

Leave a Reply